Що потрібно знати про механічний годинник?
При покупці механічного годинника потрібно звертати увагу на
правила користування таким аксесуаром. При правильній експлуатації механічні
довго і точно працюватимуть.
В першу чергу потрібно ознайомитися з інструкцією з експлуатації годинника для уникнення випадкових поломок з Вашої вини
Профілактика. Будь-який механічний годинник як і будь-який автомобіль потребує профілактичного ремонту (у годинниковому світі він називається «репасаж»). І якщо автомобіль потрібно обслуговувати мінімум раз на рік, то годинник потрібно буде приділяти увагу всього раз на три роки (залежно від складності умов експлуатації). Репасаж допоможе уникнути зносу деталей і дозволить годинникам і далі точно відображати час.
Самостійний догляд за годинником. З часом експлуатації на аксесуарі буде залишатися піт і пил, тому для уникнення в'їдання поту та бруду ми рекомендуємо періодично чистити Ваш годинник. Для цього можна застосувати м'яку тканину та зубочистку.
Обслуговування водонепроникних годинників. Насамперед, потрібно знати, що мінімальний показник водонепроникності – 5 АТМ, з годинником з таким написом максимум можна прийняти душ і пропливти невелику відстань у басейні. Якщо на годиннику зазначено 10 АТМ і вище, то з таким аксесуаром можна спокійно плавати та пірнати. Після контакту годинника з водою їх потрібно добре протерти м'якою тканиною/замшевою серветкою. У випадку, якщо годинник побував у морській воді, необхідно промити його чистою водою або як мінімум протерти вологою тканиною і після цього ще й сухою. Годинник заборонено сушити за допомогою фена чи будь-якого іншого схожого інструменту. При утворенні конденсату під склом, потрібно швидше звернутися до сервісного центру, щоб уникнути окислення механізму, що призведе до поломки годинника.
Вплив навколишнього середовища на роботу механізму. По можливості потрібно уникати перегріву або переохолодження годинника. Не можна залишати годинник на тривалий час на сонці – це може призвести до висихання мастильного матеріалу в механізмі. Не рекомендується брати з собою годинник у сауну чи лазню. Дуже різкі перепади температури, вологості чи сухості можуть негативно вплинути на роботу та водонепроникність годинника.
Періодичність заводу годинника. Механічний годинник цінується саме частотою заводу для точної та безперервної роботи. Якісні годинники потрібно заводити приблизно раз на тиждень, дешевші моделі – раз на добу. В основному, інформацію про завод повинні надавати в інструкції до певної моделі. Ми радимо у першому заводі протестувати годинник, зробити повний завод та подивитися як довго вони пропрацюють. Після цього, Ви будете розуміти, як часто потрібно буде вдаватися до ручної заводки. Дуже часто зустрічається годинник з автопідводом, такі моделі при постійному носінні не потрібно так часто заводити як звичайну механіку. ВАЖЛИВО: якщо в годиннику є функція «Календар», то не можна налаштовувати дату в проміжку з 22 до 2 години ночі. Саме в цьому проміжку часу відбувається автоматичне переведення календаря, тому Ви можете нашкодити механізму, якщо спробуєте завести годинник або натиснути додаткові кнопки (якщо такий є).
Як зберігати механічний годинник. Не рекомендується використовувати віндери (скриньки для автопідзаводу). Такі пристрої сприяють передчасному зносу механізму. Ви можете зберігати свій годинник у звичайних скриньках, на полиці або просто на столі, головне щоб не була підвищена вологість або сухість. Не можна класти годинник з приладами у яких сильне електромагнітне випромінювання, оскільки вони можуть намагнітити годинник, що призведе до неточного відображення часу або навіть поломки.
Чутливість до ударів. Кожен майстер скаже Вам, що годинник з механічним механізмом більш чутливий до падінь і вібрацій ніж кварцовий годинник. Займатися спортом або стукати молотком бажано з електронним годинником, який був виготовлений для активного відпочинку.
Ремонт годинників. При ігноруванні простих правил експлуатації годинник зазвичай ламається. У випадку, якщо відбулася поломка, ми рекомендуємо звертатися саме до професійної майстерні, яка має досвід роботи з класом годинника у Вас. Чим вищий клас годинника, тим більше кваліфікованого майстра потрібно шукати. Тут дуже показова приказка: «Скупий платить двічі». Ми знаємо випадки, коли люди зверталися до звичайного майстра без потрібних знань і зрештою платили подвійну ціну вже професіоналу.