×

Краще скло для наручного годинника. Як правильно підібрати скло

                                               Навіщо потрібне скло в наручному годиннику?

Для захисту від попадання пилу та вологи в наручному годиннику застосовується скло, яке закриває циферблат а іноді і сам механізм. Виходячи з вартості та призначення годинника цей елемент захисту буває різної якості та природи походження. Дешевий годинник комплектується пластиковим склом, у середній ціновій категорії застосовується мінеральне, а в дорогих годинниках класу Люкс застосовується сапфірове скло. Так само, вибір застосування скла залежить від призначення годинника: якщо це спортивний годинник з протиударними властивостями, то швидше за все у них буде скло з пластмаси. Якщо ж, годинник класичний елі кежуальний, то буде застосоване мінеральне або сапфірове скло, яке більш стійке до подряпин.

При виборі аксесуара дуже важливо звертати увагу, так само і на прозорий захист, так як від типу скла залежатиме тривалість служби годинника і стан їх зовнішнього вигляду.


                                                     Пластикове скло

Іноді застосовують назву "органічне скло" при вказівці характеристики скла годинника. Такий вид найдешевший у виробництві, він застосовується при виготовленні дешевих годинників. Його виготовляють із вигаданого виду скла (силікату), даний матеріал дуже простий у обробці та досить легкий.

Які переваги:

  • Годинник із пластиковим склом дешевше.
  • Структура матеріалу дозволяє такому склу бути стійкішим до ударів та вібрацій – його складно пошкодити.
  • Пластикове скло дуже легко полірувати, що дозволяє повернути первозданний гарний вигляд.
  • Заміна такого скла набагато дешевша за решту аналогів.
  • Гнучкість і пластичність скла дозволяє використовувати його при виробництві унікальних дизайнерських та спортивних годинників.

Які недоліки:

  • Сильно схильне до подряпин.
  • При тривалому користуванні на склі з'являється безліч подряпин, потрібно полірувати.
  • Гіроскопічність - здатність до поглинання вологи, що призводить до появи конденсату при великих перепадах температури.

                                                      Мінеральне скло

Наручний годинник із застосуванням мінерального скла найбільш продаваний. Таке скло є оптимальним варіантом між пластиком та сапфіром. Раніше годинник з мінеральним склом вважався не дуже якісним через невелику стійкість до подряпин і затирань. Наразі ситуація кардинально змінилася завдяки новим технологіям виробництва, що дозволило значно покращити якість та підняти популярність матеріалу.

Які переваги:

  • Хороша прозорість, не спотворюється інформація на циферблаті.
  • Стійкість до подряпин, можливість полірування за необхідності (але бажано уникати гострих предметів).
  • Збільшувальна лінза – завдяки можливості надавати склу певних збільшувальних властивостей та коригування. Годинник з таким склом призначений людям з поганим зором.
  • Зовні важко відрізнити мінеральне від сапфірового скла

Які недоліки:

  • Блики при попаданні прямих сонячних променів ускладнює зчитування інформації (але, є й антивідблиску мінеральне скло)
  • Помутніння – при тривалій експлуатації у будинках із концентрованим пилом чи різних кислот.
  • Просто подряпати при контакті з гострими предметами, легко розбити при сильному ударі.
                                                 Сапфірове скло
Застосовується при виготовленні дорогого та люксового годинника. Наявність такого скла є явним індикатором статусності аксесуара. Дуже мало виробників використовують сапфірове скло через дорожнечу виробництва, але його вартість явно виправдовує себе.
Які переваги:

  • Максимальна стійкість до подряпин, тривала зносостійкість
  • Не тьмяніє і не каламутніє навіть через кілька років
  • Якісна прозорість – немає блікування, вся інформація на циферблаті добре зчитуватиметься при різному освітленні
Які недоліки:

  • Таке скло можна розбити акцентованим ударом.
                                       Як правильно відполірувати скло в наручному годиннику
Через деякий час експлуатації мінеральне скло може помутніти або мати велику кількість подряпин.
Є кілька варіантів вирішення проблеми:

  • Замінити скло на нове
  • Віддати годинник зі склом на полірування
  • Відполірувати самому
Кожна людина приймає сам рішення, виходячи зі своїх можливостей. Звичайно, найпростіше віддати скло майстру, але немає так уже складно і самому зайнятися поліруванням. Так само все залежить від тяжкості пошкоджень скла. Ми рекомендуємо оперативно реагувати на будь-які помутніння, щоб мінімізувати Ваші витрати та витрачений час.


                                            Варіанти полірування стела в домашніх умовах:

  • При простому помутнінні може допомогти зубна паста (підійде найпростіша без кольору і елемента, що відбілює). Потрібно видавити трохи пасти на поверхню скла та за допомогою м'якої ганчірочки або диска з вати протирати скло за годинниковою стрілочкою. Зверніть увагу, що не варто сильно натискати, оскільки це може зашкодити склу.
  • При більш складних подряпинах застосовується паста ГОІ з різним розміром полірувальних частинок. Для глибоких подряпин застосовується паста не нижче за «четвірку», після такої обробки використовуються нижчий номер полірувального числа. Для такого полірування підійде ганчірочка з фетру.
  • Для видалення дуже глибоких дефектів використовують наждачний папір, він також чергується виходячи з розмірів поліруючих частинок. З наждачним папером потрібно працювати дбайливо і не застосовувати великої сили тиску на скло, оскільки сильний тиск призведе до посилення ситуації. На останньому етапі застосовується м'які пасти, які видалять дрібні потертості.


                                                           Заміна скла в наручному годиннику

 У випадку, якщо скло тріснуло або розбилося, то потрібно обов'язково його замінювати, тому що навіть через мікротріщину може проходити волога, що призведе до поломки механізму. Якщо у Вас механічний годинник скелетони (відкритий механізм), то частинки скла можуть потрапити в механізми, і однією заміною скла вже не обійтися і потрібно буде чистити весь механізм.

 Роботою із заміни мінерального скла повинен займатися майстер, у якого є відповідний інструмент та присутні різні стекла для заміни. Обов'язково потрібно уточнювати який тип скла Вам встановлять на годинник: плоский або опуклий, це важливий момент.

 Після візуального огляду годинника та підбору скла потрібної форми та розміру майстер приступить до роботи.

 У першу чергу будуть видалені частини скла, що залишилися, по колу корпусу. Далі, за потребою буде проведено чищення механізму та прибирання клею по обідку циферблату. Після завершення підготовчих робіт скло приклеюють за допомогою спеціального водостійкого клею. Дуже важливо правильно підібрати розмір скла та герметичного його приклеїти, щоб вода не могла проникнути усередину циферблата.



                                            Де можна замінити скло в наручному годиннику?

 Наш інтернет магазин займається заміною скла будь-якої складності. У нас у штаті є досвідчений годинниковий майстер, який акуратно та якісно замінить скло у годиннику. Наша майстерня знаходиться в Києві, але ми приймаємо замовлення поштою з усієї України. Якщо Вам потрібна консультація, ми з радістю допоможемо, наш контактний номер телефону: 097-955-36-30