Чому титанові годинники такі популярні у світі. Чим годинник з титану цікавий

Дослідження нових матеріалів у годинниковій індустрії відіграли важливу роль у гігантському прогресі в галузі точності та надійності. Це також зробило титан знову привабливим для брендів годинників, у тому числі в переробленому вигляді.

У той час як багато хто з нас насолоджувався відпочинком далеко від роботи або домашнього офісу, в літні місяці дебютували новий титановий наручний годинник. У 220-ті роковини винаходу турбійону компанія Breguet першою зі стартових майданчиків представила хронограф Type XXI 3815 з титану.

Потім Hublot представили колекцію Mediterranean, до якої входять Classic Fusion Chronograph Bodrum і Classic Fusion Chronograph Capri, обидва в титановому корпусі з титановим і керамічним безелем відповідно.

Girard-Perregaux представив нову версію Laureato Absolute Ti 230, щоб відсвяткувати своє 230-річчя, а Richard Mille представив RM 029 Automatic Winding Le Mans Classic на честь гонки на витривалість, яку бренд спонсорує з 2002 року.

Особлива зелено-біла ліврея з Quartz TPT® поєднується зі скелетонізованим механізмом RMAS7 із титану 5-го класу.


Ці літні релізи мають ще один спільний знаменник: всі вони містять титан. Цей сріблясто-сірий метал використовується в компонентах від корпусу до механізму, але рідко згадується серед безлічі високотехнологічних матеріалів - кераміки, кремнію, вуглецю в різних формах, аморфного скла - які просунуло годинникове виробництво двадцять перше. століття, або недавня хвиля екологічно чистих матеріалів, таких як полімери, виготовлені з викинутих рибальських мереж і ПЕТ або шкіри на рослинній основі. Бракує блиску новизни? Ще в 1970-х роках Citizen та Porsche Design використовували чудові властивості титану. Виявлений у рутилових відкладах у Корнуоллі, Англія, у 1791 році, він був названий на честь титанів із грецької міфології.


Відповідно до своїх тезок, титан славиться своєю міцністю і, зокрема, своїм ставленням міцності до ваги: він такий же міцний, як сталь, але вдвічі менш щільний, з більш високою температурою плавлення 1670 ° C. Має відмінну стійкість до корозії в природних та кислотних середовищах. Титан має гарну пластичність і може бути розтягнутий майже на половину своєї довжини перед руйнуванням. Додаткові переваги полягають у тому, що він магнітний та біосумісний.

 Більш того, титан не є рідкістю, оскільки він посідає дев'яте місце за змістом та п'яте місце серед металів у земній корі. Властивості титану дозволяють використовувати його в медицині для виготовлення протезів, армії та авіакосмічної галузі. Фактично половина титану, що використовується у всьому світі, використовується в авіабудуванні. Наприклад, Airbus A380 містить 82 метричні тонни титанового сплаву або 9% від його ваги.

У порівнянні з цим, ширше застосування титану у годинниковому виробництві з'явилося нещодавно. Матеріалознавці були включені до відділів досліджень та розробок брендів для розробки матеріалів, які були стійкими, легкими, гіпоалергенними, стійкими до подряпин, практично незмінними та з надзвичайно низьким, майже нульовим коефіцієнтом тертя. Вони матимуть вирішальне значення для підвищення надійності та міцності, а також точності при використанні в компонентах механізму, зокрема регуляторах. У той же час такі бренди, як IWC, Jaeger-LeCoultre, Hublot, Richard Mille і Rolex, розглядали переваги титану. Переломний момент настав, коли наручний годинник Fashion TAG Heuer прибув на виставку Baselworld 1998 року з Kirium Ti5. Кріплення до каучукового ремінця і з циферблатом з вуглецевого волокна, його корпус з титану 5-го класу, сплаву 90% титану, 6% алюмінію і 4% ванадію, був незвичайним через його поліроване оздоблення (раніше титан 2-го класу використовувався матове оздоблення «апельсинова кірка»).


З цього моменту титан розпочав міграцію зовні всередину годинника. У 2013 році Greubel Forsey випустив Tourbillon 24 Secondes Contemporain з титановою основною пластиною та титановими мостами. Більш того, титан стане основою пружини балансу Nivachron, представленої Swatch Group у 2018 році та розробленої у співпраці з Audemars Piguet. Цей новий сплав має важливі переваги стійкості до магнітних полів, перепадів температури та ударів, і з ним легше працювати, ніж з кремнієм, за більш низьких витрат на виробництво. Пригоди у титані продовжуються у вигляді сплавів. IWC блискуче продемонструвала Ceratanium®. Вже в 1982 році бренд з Шаффхаузена розмістив свій годинник для дайвінгу Ocean 2000 з водонепроникністю до 200 метрів з титану. Після цього, у 2017 році, після п'ятирічного процесу розробки, був випущений перший корпус Ceratanium® для спеціальної серії Aquatimer до п'ятдесятирічного ювілею колекції. Подібно до того, як Hublot у співпраці зі Швейцарським федеральним технологічним інститутом у Лозанні (EPFL) об'єднали золото та кераміку для створення Magic Gold, сплав титану та кераміки IWC пропонує найкраще з обох матеріалів: легкість титану та стійкість до подряпин. керамічною. Після фрезерування компоненти спікаються («запікаються») в печі, де відбувається фізична зміна, що перетворює поверхню на шар кераміки, тоді як решта корпусу складається в основному з титану.


У міру того, як бренди виділяють більше коштів на дослідження в галузі екологічно чистих матеріалів, чи почнемо бачити менше титану? Не зовсім упевнений, судячи з останніх подій. Корпус, багатошаровий циферблат та мости концептуальних годинників Panerai Submersible eLab-ID™ виготовлені з EcoTitanium™, легкого переробленого титанового сплаву аерокосмічної якості, що містить понад 80% перероблених матеріалів. Це вперше, коли Panerai побудувала годинник майже повністю з перероблених матеріалів, хоча це не перше використання EcoTitanium™, яке раніше використовувалося на корпусі та лицьовій панелі Submersible Mike Horn Edition – 47 мм у 2019 році. Panerai - піонер у цій галузі. просунув концепцію на крок вперед з eLab-ID ™ і створив короткий ланцюжок поставок компаній, які готові прийняти цей виклик. «Титанічне» рішення майбутнього.